sobota, 16 maja 2009

Kurzajki - powiedz im "NIE" raz na zawsze!

Integral Life System I - Wewnętrzna Integracja
Seminarium które wesprze Twoją decyzję o zmianie swej Tożsamości. Da Ci odwagę i siłę by ruszyć w drogę na poszukiwania prawdziwego siebie. To łatwiejsze i ważniejsze niż myślisz.

Dla rejestrujących się z naszego plecenie 10% zniżki!
Integral Life System I







1. GLISTNIK (JASKÓŁCZE ZIELE)


Jaskółcze ziele jest najpopularniejszym naturalnym lekiem na kurzajki. Wystarczy przełamać łodygę rośliny i posmarować kurzajkę sączącym się z niej żółtym mleczkiem. Czynność tę należy powtarzać możliwie często.
Zaleca się zakleić nasmarowane kurzajki plasterkiem: Glistnik jest zielem trującym i powinno się unikać spożywania go (zwłaszcza w ostatnich miesiącach ciąży. Wyjątkiem są zalecenia lekarzy w przypadku leczenia innych przypadłości tym zielem).



Największą zaletą tej metody jest je przystępność. Jaskółcze ziele występuje na całym obszarze Polski i jest pospolitą rośliną polną. Jego nazwa powstała z ludowych przekonań, że zioło to wzrasta na przybycie jaskółek, a obumiera, gdy te odlatują.




2. CZOSNEK



Czosnek jest szeroko stosowany w domowym leczeniu metodami naturalnymi (zobacz trądzik, opryszczka, przeziębienie).



Tym razem sposób zastosowanie również nie jest specjalnie skomplikowany. Kawałek ząbka czosnku lub odrobinę rozgniecionej miazgi nakładamy punktowo na kurzajki i zaklejamy plasterkiem. Opatrunek zmieniamy 2-4 razy dziennie, stosujemy również na noc. Kurację powtarzamy przez minimum półtora tygodnia.



3. MNISZEK LEKARSKI



Mniszek lekarski jest powszechnie występującą w Polsce rośliną. Inna jego nazwa, funkcjonująca w regionie podlaskim, brzmi brodawnik – czyli że od dawna ceniony był jako lek na kurzajki.



Aby najpełniej wykorzystać jego właściwości w tym zakresie, smarujemy kilka razy dziennie brodawkę sokiem sączącym się ze złamanej łodygi rośliny lub liścia.



Uwaga! Mniszek lekarski często zwyczajowo bywa nazywany mleczem, jednak wg systematyki roślin mlecz jest innym gatunkiem z tej samej rodziny roślin. Ze względu na duże podobieństwo obu roślin radzimy zapoznać się dokładnie z ich wyglądem przed wyruszeniem na łąkę.




4. DOMOWE OKŁADY



Potrzebujemy cytrynę obraną ze skórki i ocet.



Cytrynę kroimy na małe kawałeczki, wielkością odpowiadające kurzajce. Wrzucamy do szklaneczki i zalewamy octem. Odstawiamy na noc. Rano odławiamy kawałki cytryny, delikatnie przykładamy w miejsce brodawki i zaklejamy plasterkiem. Okład zmieniamy kilka razy dziennie, dodatkowo stosujemy także na noc. Kuracja powinna trwać minimum półtora tygodnia.



Aby sposób ten był skuteczniejszy, można uprzednio wymoczyć dłonie i stopy w ciepłej wodzie z mydłem. Wtedy brodawki rozmiękną i będą bardziej podatne na działanie kwasku cytrynowego i octu.




5. KĄPIEL MORSKA



Innym sposobem jest wymaczanie kurzajek w nasyconym roztworze soli morskiej.



Do miski z gorącą wodą wsypujemy sól morską w proporcji 0,2 kg soli na litr wody. Mieszamy. W uzyskanym roztworze moczymy dłonie i stopy około pół godziny. Zabieg powtarzać codziennie, aż do ustąpienia objawów.




6. ŻYWOTNIK, CZYLI TUJA



Kurzajki można też usunąć codziennym smarowaniem zmian olejkiem lub nalewką z żywotnika. Nakrapiamy kilka kropel na brodawkę, zaklejamy. Zabieg powtarzamy kilka razy dziennie i aplikujemy na noc.



Warto też nadmienić, że wyciąg z tui jest wykorzystywany w homeopatycznych lekach na kurzajki.




7. OLEJEK Z DRZEWKA HERBACIANEGO



Jakkolwiek pierwszym skojarzeniem kojarzymy je z herbatą, drzewko herbaciane nie ma z nią nic wspólnego. Najprawdopodobniej roślina swoją nazwę zawdzięcza temu, że jej liście barwią wodę na brązowy kolor .



Aby pozbyć się kurzajek, smarujemy zmiany olejkiem z drzewka herbacianego kilka razy dziennie, również na noc. Kuracja powinna trwać minimum dwa tygodnie.

1 komentarz:

  1. Próbowałam wszystkich tych ziółek i żadne mi nie pomogło. Dopiero proces wymrażania kurzajek Wartixem podziałał na nie. Co za ulga była, gdy odpadły mi one po ok. 12 dniach.

    OdpowiedzUsuń